محل تبلیغات شما

الان قریب به یه هفته از جراحی عقلم میگذره و خب فک کنم میتونم به دور از چس ناله یه سری چیزایی دربارش بگم

اول از همه به طور معمول سر جراحای دندون و فک از ترمیمیا خلوت تره به جز اینکه تو شهرای کوچیک مث بیرجند این جراحا غالبا پروازین و حتی ممکنه تو بیمارستان کار کنن که عملم تایمش فیکس نیسمن از حدود دو،سه سال پیش ک کار ارتودنسیمو شروع کردم میدونستم باید جراحی کنم عقلمو، ولی شیش ماه پیش قضیه جدی تر شد برام ولی اینکه چرا شیش ماه نکشیدمش؟ خب درد، ورم و هیچ عوارض دیگه ای نداشتمبه کسی که جراحی عقل پیش رو داره توصیه میکنم اگه هنوز زیر هیجده سال یا توی هیجدهی ، درد بخصوصیم نداری، عقلتم افقی یا با انحراف خطرناکی نیس یکم صبر پیشه کنیحالا تو این شیش ماه چی عایدم شد؟دندونای عقل فک بالام نیمه نهفته بودن و در اومدن ک همین باعث شد بخیه نخوره، این درحالی بود که همه ی متخصصا حتمیت داشتن یه میلیمتر از هیچکدوم از دندونام بیرون نمیاد و جراحی لازمه هر چارتاحدود سه هفته معطل شدم چون اول از همه خودم خیلی پیگیر نبودم هر روز زنگ بزنمو اینا و یه هفته هم کلن تعطیل بودولی میگم به طور معمول ۹۰ درصد از نوبت گرفتن تا جراحی حداکثر یه روز فاصله اسروز اخرم که جراحی داشتم دوساعت پیشش نوبت گرفتم

خب گام اولم که انتخاب دکترهنمیگم برین سراغ اونی ک شهرتش زیاده ولی چن جا برین ببینین دکتر مد نظرتون کیهمثلن من خودم از در مطب عمودی میرم تو افقی درمیام برام مهمه دکترم درک کنه اینکه فشارم میفته چیزی نیست ک خودمو کنترل کنمبه صرف اینکه جراحی سرپاییه بی هوشی نمیخواد پیش هر کسی نرین اگه یه سرچ کوچیک بکنین میفهمین جاش حساسه عصب شنوایی و رگ و ایناغیر ازونم همون فاکتور منم مهمهبالفرض تو شهرما یه جراحی بود ک اقا به اسمشم قسم میخوردن من رفتم تو برا معاینه چشمتون روز بد نبینه مریضشو که یه اقای مسنی بود با دهن غرق به خون رو صندلی ول کرد اومد که منو معاینه کنه و خب اصن تصویر خوبی نبودیه فاکتور دیگه حتمن حتمن برین یه جایی ک اتاق جراحی پرایوسی داره و جداس چون چیزی ک تو اکثر مجتمعای دندون پزشکی دیدم اینکه یهویی یه دکتر دیگه یا هرکسی میاد تو و حواس دکتر اصلیم پرت میشه، یه گندیم میزنه تو دهنتون و در نهایت زیر بار نمیرهچی؟من ؟نه عزیزم دندونتون از اول همینجوری بود

خب بحث مهم دوم قبل از عملچن ساعت قبل حتمن یه چیزی بخورین نه تنها ممکنه تو عمل غش کنین بلکه از من به شما نصیحت تا دوهفته ی اینده حداقل خوردن به شکل قبل از ارزوهاتون میشهپس بخورینمیرین اونجا هم یکیو ببرین باخودتون که بعدش داروهاتونو بگیره *مسلمه ک نمیتونین حرف بزنین* و اگه فشارتون افتاد فک نکن سکته کردین حساسیت دارویی دارین و برعکس

و خب از خود جراحی

بگم ک دز بی حسی خیلی بیشتر از حالت کشیدن عادی دندون بود ، من دوتا نیم فک راستم دندون کشیدم و کاملا بی حس بود نیم فکماگه دیدین یه جای کار میلنگه به دکترتون بگین چون انچنان ک واضحو م فک پایین بیحسیش دیرتر و یکم قلق دار ترهخب خلاصه اومدیم و بی حس شدین و نشستین تا بکشهاصن نترسینحالا این رولی ک" اصن نترس"رو اگه دکتر باحاله رو انتخاب کرده باشین خودت دکتر براتون بازی میکنه*فواید عملکرد خوب در مراحل اول کار"یه سری جزییات هم هست وابسته به اینکه چجور ادمی هستین میتونین بخونین یا رد کنین

[دکتر یه چیز سبزی میندازه رو صورتتون و هم چنین روی میز ابزارش، یه روپوش سبزیم تنش میکنه ک ممکنه بگین وااایخلاصه میگه دهنتو وا کن و یه کارایی میکنه اون تو که قاعدتا نباید بفهمی ینی اگه فهمیدیم شل کن نترسمثلن ممکنه بگه وای چ لثه ای داری و بفهمی اوپس داره لثمو جر میدهخلاصه اگه یه چیزیم گفت ک مثلن عجیب غریب به نظر اومد نترسی بگی وای لنتی من یه استثنام ازونایی ک زیر عمل عقل میمیرن]

خب خلاصه صرف تجربه ای ک من در هردو ،هم کشیدن و هم جراحی دندون، داشتم میتونم به حتم بگم وقتی یه دوراهی جراحی و کشیدن دارین جراحی بی درد تره و بی دردسر ترچون غالبا جراحیو برا دندونا ی بزرگ،یا ریشه های کج، یه دندونی ک آسیب جدی دیده پیشنهاد میکنن و تو این موارد هم همیشه یکی میاد میگه اره دکتر فلانی هس هر دندونیو میتونه بدونِ جراحی بکنه .جراحی به مراتب بی درد تره و همچنین بی دردسر تر که یه ریشه از دندون یهویی جا نمونه بره تو سینوس و ایناولی جراحیم بدیاشو دارهینی باید خیلی خیلی بیشتر از دندون کشیده ی عادی مراقب باشینقرصاتونو بخورین دهانشویه رو بزنین تا عفونت نکنه و خب ورم میکنه‌.ینی این منشیه دکتر خیلی تاکید داشت که هیچی نمیشه ولی بااینکه کمپرس یخ گذاشتم از ده دقه بعد عمل تا حدودا دو ساعت بعدش صبش یه عالمه ورم کرده بود صورتم.خیلی

و یه چیزی فک کنم این ورمه فقط واسه خاطر بخیه هاس چون فک بالا ک بخیه نخورده بود به هیچ عنوان ورم نکرد و حتی اصن چیزی ازش اویزون نبود در حالیکه جای بخیه هنوز یه چیزایی آویزونه://

و نکته ی نهایی و خیلی خیلی کلیدی

بعد جراحی به هیچ عنوان خوردن قرص نوافن رو به تاخیر نندازین و بانداژ رو هم با فشار زیاد یا برای مدت زیادی تو دهنتون نگه ندارین ممکنه اون ه خون مد نظر تشکیل نشه و زخمتون تبدیل به حفره ی خشک بشه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها